Прапор району

 

prapor

 

Герб Району

 

gerb

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням районної ради
від 14 червня  2006 року
(ІІІ сесія V скликання)

ПОЛОЖЕННЯ

про герб Краснокутського району Харківської області

1. Герб – це символ, офіційна емблема району, в якому  відображаються його  історія, особливості та традиції.

2. Герб району  являє собою геральдичний щит (чотирикутний, загострений до низу). Щит   обрамлений жовто - блакитною каймою та увінчаний з обох боків   стилізованим    пшеничним колоссям,   обвитим жовто - блакитною стрічкою.  Щит  поділений на  три частини: 2/4  малинового кольору та по 1/4 блакитного та зеленого кольорів. На малиновому фоні  зображені: перехрещені золотий ріг достатку і кадуцей, жезл  Меркурія,  також золотий , а крила  і змії – срібні.  Кадуцей та ріг достатку розміщуються на діагоналях умовного трикутника геральдичного щита, перехрещуючись в його центрі. В правому верхньому кутку рогу достатку – зелене листя черешні, на якому розміщені  яблуко, груша та черешня – символи Краснокутського району.

В нижній   частині  розташовані: на зеленому фоні  посередині дата 1651 -  рік заснування Краснокутська,  внизу  розташовані  перехрещені козацькі клейноди – символ історії нашого краю ( як відомо, на території Краснокутського району існувала козацька слобода, а Краснокутськ заснований вихідцем із Корсуня козаком Штепою).

на голубому фоні -   нафтогазова вишка, що символізує розвиток нафтогазовидобувної промисловості на Краснокутщині.

Пропорції герба -  висота до ширини 8 : 7, заокруглені частини герба  являють собою ¼ кола з радіусом окружності рівним 1/8 висоти герба.

3. Еталонний зразок герба знаходиться в Краснокутській районній раді.

4. Герб району може:

- розміщуватися на будинках та в приміщеннях районної ради, районної державної адміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування;

- зображатися на бланках ділових паперів районної ради, районної державної адміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

5. Герб району може розташовуватися на архітектурних спорудах й використовуватися в святкових оформленнях, при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції, зображатися на бланках ділових  паперів підприємств, закладів, організацій.

6. Використання зображення герба здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою районної ради. Дозвіл або письмова відмова із зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу 1 рік. Після закінчення терміну дії   необхідно отримати дозвіл на наступний період.

У дозволі визначається комерційна або не комерційна мета використання зображення герба. У разі визначення мети як комерційної заявник зобов’язується сплачувати збір за використання місцевої символіки у розмірі, визначеному  місцевою  радою за місцем  юридичної адреси заявника.

Дозвіл видається на один або декілька видів продукції (робіт, послуг). Збір за право використання символіки Краснокутського району Харківської області справляється з повного обсягу продукції (робіт, послуг) зазначеного виду.


 

 

 ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням районної ради
від 14 червня  2006 року
(ІІІ сесія V скликання)

ПОЛОЖЕННЯ

про  прапор   Краснокутського району Харківської області

1. Прапор Краснокутського району Харківської області є  символом, що відображає історію й традиції району.

2. Прапор району являє собою  прямокутне полотнище (відношення ширини до довжини 2:3) малинового кольору із зображенням в центральній частині  герба району. Висота  гербового щита дорівнює  1/2  ширини прапора. Прапор району двосторонній. Навершшя древка являє собою металевий конус, висотою рівною 1/10 ширини прапора, основа конусу  дорівнює 2-м діаметрам древка, закріплюється на циліндричній основі висотою рівною 1/20 ширини прапора. Колір металу, з якого виготовляється навершшя , срібний.

3. Еталонний зразок прапора зберігається в кабінеті голови районної ради.

4. Прапор району  піднімається:

- на будинку, де проходить сесія районної ради, у сесійній залі на весь період сесії;

- на будинку районної ради.

5. Прапор району може підніматися:

- на будинках  органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, закладів, організацій, підприємств Краснокутського району в дні державних і місцевих свят, прийомі офіційних делегацій, на спортивних змаганнях. Зображення прапора Краснокутського району може бути використане  при виготовлені  друкованої  та рекламно-сувенірної продукції.

6. Використання зображення прапора  здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою районної ради. Дозвіл або письмова відмова із зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу 1 рік. Після закінчення терміну дії   необхідно отримати дозвіл на наступний період.

У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета використання зображення прапора. У разі визначення мети як комерційної заявник зобов’язується сплачувати збір за використання місцевої символіки у розмірі, визначеному  місцевою  радою за місцем  юридичної адреси заявника.

Дозвіл видається на один або декілька видів продукції (робіт, послуг). Збір за право використання символіки Краснокутського району Харківської області справляється з повного обсягу продукції (робіт, послуг) зазначеного виду.

7. Прапор району при одночасному піднятті з державним прапором України не повинен перевищувати його за параметрами.