gerb

Краснокутська районна рада

Харківської області

XXIX сесія V скликання

 

РІШЕННЯ

від  30 липня  2008 року                                                    смт. Краснокутськ

Про запровадження районної відзнаки

«Почесний громадянин Краснокутського району»

та затвердження Положення про нього

Відповідно до статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, статей 4, 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи звернення органів місцевого самоврядування Краснокутського району, районна рада

вирішила:

1.Запровадити районну відзнаку  - звання «Почесний громадянин Краснокутського району».

2.Затвердити Положення про звання «Почесний громадянин Краснокутського району» (додається).

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з політико- правових питань та місцевого самоврядування та гуманітарних питань.

Голова районної ради                                                                В.Слончак

 

 


ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Краснокутської
районної ради
від   30 липня 2008 року
(ХХІХ  сесія   V скликання)

 

 ПОЛОЖЕННЯ

про звання „Почесний громадянин Краснокутського району”

Загальні положення

 

Звання „Почесний громадянин Краснокутського району” присвоюється жителям Краснокутського району, регіонів України,  громадянам інших країн, які зробили вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Краснокутського району, виховання, освіту та охорону здоров`я дітей, піднесення авторитету району та в знак великої поваги до їх політичної й громадської діяльності; громадянам України за видатні подвиги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.

Звання „Почесний громадянин Краснокутського району” присвоюється особі лише один раз.

Право присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району” належить виключно Краснокутській районній раді та визначається рішенням районної ради.

Звання „Почесний громадянин Краснокутського району” присвоюється щорічно не більше ніж двом особам напередодні Дня незалежності України – 24 серпня.

Звання „Почесний громадянин Краснокутського району” не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не погашена.

У разі здійснення особою, якій було присвоєно звання „Почесний громадянин Краснокутського району”, кримінального злочину, за який особу було засуджено і вирок щодо якої вступив у законну силу, питання позбавлення її звання та повернення знаку „Почесний громадянин Краснокутського району” та посвідчення Почесного громадянина Краснокутського району вирішуються на пленарних засіданнях районної ради.

Порядок висування кандидатур на присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району”

 

2.1.Право висування кандидатур на присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району” належить;

2.1.1. Голові Краснокутської районної ради;

2.1.2. Голові Краснокутської районної державної адміністрації;

2.1.3. Постійним комісіям Краснокутської районної ради;

2.1.4.Органам місцевого самоврядування району;

2.1.5. Територіальним громадам сіл, селищ району;

2.1.6.Юридичним особам (незалежно від форм власності та напрямку діяльності);

2.1.7.Фізичним особам (за умови підтримки їх клопотання юридичними особами, громадськими об’єднаннями чи організаціями, тощо);

2.1.8.Трудовим колективам підприємств, установ, організацій Краснокутського району, зборам громадян (за умов підтвердження легітимності зборів колективів, громадян).

2.1.9. Юридичним особам, що знаходяться за межами України.

2.2. Самовисування на звання „Почесний громадянин Краснокутського району” не розглядаються.

2.3. При висуванні кандидатури  до районної ради подаються клопотання щодо присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району”.

2.4. Одночасно з клопотанням про присвоєння звання подаються такі документи:

2.4.1. Вичерпні біографічні дані про кандидата;

2.4.2. Відомості особи про її досягнення у сферах діяльності, зазначених у п.п 1.1 цього Положення;

2.4.3. Обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток Краснокутського району або визнання його видатних заслуг;

2.4.4. Відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів, які підтримують висування цієї кандидатури(кількість відгуків не обмежується).

2.5. Клопотання про нагородження без подання зазначених документів – не розглядаються.

3. Процедура присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району”

 

3.1. Розгляд кандидатур на присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району” здійснюється робочою комісією в складі 7 чоловік, до неї входять:

- заступник голови районної ради;

- перший заступник голови районної державної адміністрації;

- заступник голови районної державної адміністрації з гуманітарної сфери;

- голова районної ради ветеранів війни та праці;

- голова постійної комісії з політико-правових питань та місцевого самоврядування;

- голова постійної комісії з гуманітарних питань;

- голова Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Краснокутської районної ради.

3.2. Протокол засідання робочої комісії разом з іншими документами передається до районної ради не пізніше ніж за 25 (двадцять п’ять) днів до Дня незалежності України.

3.3. Розгляд кандидатур на присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району”, після їх розгляду на засіданні робочої комісії, направляється на розгляд постійних комісій районної ради та виноситься на пленарне засідання

3.4.  Остаточне рішення про присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району” приймається на пленарних засіданнях районної ради по кожній кандидатурі окремо більшістю від загального складу районної ради, які проводяться не пізніше як за 10 днів до Дня незалежності України.

3.5.  Кандидатури, за яких не проголосували більшість депутатів від загального складу ради, можуть бути повторно винесені на розгляд сесії наступного року.

3.6. Робота по узагальненню клопотань, подання їх на розгляд сесії районної ради, підготовка проектів рішень ради з питань присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району”, здійснення записів у Книзі почесних громадян Краснокутського району покладається на керуючого справами виконавчого апарату районної ради.

4. Порядок присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району”

4.1.Церемонія присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району” відбувається щорічно.

4.2. Рішення районної ради про присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району” набуває чинності з моменту його прийняття.

4.3. Рішення районної ради про присвоєння звання „Почесний громадянин Краснокутського району” опубліковується в районній газеті „Промінь”.

4.4. Особам, яким присвоюється звання „Почесний громадянин Краснокутського району”, вручається відповідне посвідчення Почесного громадянина  Краснокутського району,  нагрудний знак „Почесний громадянин Краснокутського району”, а у випадку, коли присвоюється звання „Почесний громадянин Краснокутського району” посмертно, нагрудний знак та посвідчення видається членам родини.

4.5. Почесному громадянину Краснокутського району виплачується грошова премія в розмірі 1000 (одна тисяча) грн. в день вручення відзнак Почесного громадянина, а у випадку, коли присвоюється звання „Почесний громадянин Краснокутського району” посмертно, то вищезазначена сума виплачується членам родини.

4.6. Запис про „Почесного громадянина Краснокутського району” вноситься до Книги Почесних громадян Краснокутського району, яка постійно зберігається у Краснокутській районній раді.

4.7. Посвідчення Почесного громадянина Краснокутського району, нагрудний знак „Почесний громадянин Краснокутського району” вручаються головою районної ради чи, за його дорученням, його заступником на урочистостях святкування Дня незалежності України.

4.8. Ім’ям  Почесного громадянина згідно з установленим порядком можуть бути названі вулиці, учбові заклади та заклади культури району.

На фасаді будинку, де проживає або останній час проживав Почесний громадянин, може бути встановлена пам’ятна меморіальна дошка.

Пам’ятна меморіальна дошка може бути також встановлена на об’єктах, названих ім’ям Почесного громадянина Краснокутського району (вулиця, заклади освіти та культури).

Рішення про встановлення пам’ятної меморіальної дошки приймається на сесії районної ради більшістю голосів від загального складу ради.

4.9. Почесний громадянин Краснокутського району користується правом брати участь в роботі органів місцевого самоврядування (сесіях, засіданнях колегій і т. п.) з правом дорадчого голосу.

4.10. Нагрудний знак „Почесний громадянин Краснокутського району” носять на лацкані піджака зліва.

5. Видача дублікатів нагрудного знаку „Почесний громадянин Краснокутського району”

 

5.1. У разі втрати або псування нагрудного знаку „Почесний громадянин Краснокутського району” чи посвідчення Почесного громадянина Краснокутського району дублікати не видаються, крім випадків, коли нагороджений не міг запобігти втраті (псуванню) знака чи посвідчення.

5.2. Дублікати нагрудного знаку „Почесний громадянин Краснокутського району” чи посвідчення Почесного громадянина Краснокутського району  видаються, відповідно до рішення районної ради, за кошти нагородженого або безоплатно.

 

6. Заключні положення

6.1 Присвоєння звання  „Почесний громадянин Краснокутського району” зобов’язує громадян, які удостоєні цього звання, бути прикладом для всіх жителів району і не допускати вчинків, які ганьблять честь району та його самого.

6.2. Видатки на виконання даного положення здійснюються за рахунок коштів районного бюджету.

Заступник голови  районної ради                                             Ю. Лисенко