303710 1     День Перемоги над фашистською Німеччиною у Другій світовій війні був і залишається одним з найбільш шанованих свят. Перемога над фашистським безумством дісталася нам і всьому світу дуже дорогою ціною.
Друга світова війна - найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей.
     Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українська земля понесла надзвичайні втрати. Загалом – це 8-10 мільйонів осіб.
    Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.

     Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його. Але не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна – військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Війна це не лише танки, гармати і видовищні бої – війна це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.
     З Краснокутського району, за неповними даними, на фронт пішло майже 9 з половиною тисяч земляків. З них понад 7 тисяч не повернулося до рідних осель. В самій же Краснокутській землі залишилось понад 5 тисяч 600 воїнів з числа тих, хто брав участь у запеклих боях за визволення району.
     День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням проти кровопролиття!
     Ми вдячні воїнам-визволителям, людям різних національностей, які виявили героїзм і хоробрість на нашій землі.
Вічна їм пам’ять і слава!
    Схиляємо голови перед мужністю і нескореністю нашого народу, який знайшов у собі сили вистояти і вижити, який піднявся на бій і переміг у героїчній боротьбі.
    Історія вчить, що ми перемагаємо тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.
    1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо.

Додаткова інформація