1

     На підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві, указом Президента Володимира Зеленського було встановлено в Україні День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Дату 29 серпня було обрано, оскільки 2014 року в цей день на Сході України загинула найбільша кількість українських військових.


     Як відомо, 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.
     29 серпня 2019 року на Меморіалі Слави у Краснокутську відбувся урочистий захід з нагоди скорботної дати за участю ветеранів АТО та волонтерів, представників громадськості, сільських та селищних голів, мешканців району.
     Зі словами глибокої шани, в першу чергу, до учасників бойових дій на території Донецької та Луганської областей звернулася заступник голови Краснокутської районної ради Тетяна Краля, заступник голови Краснокутської районної державної адміністрації Микола Котко, військовий комісар Краснокутського РВК Харківської області Костянтин Нефьодов, голова громадської організації «Краснокутська районна спілка ветеранів АТО» Євген Панчішний. Слова виступаючих глибоко вражали присутніх, викликаючи щемні почуття жалоби і невсипущої скорботи.

0105030204

Додаткова інформація